הרצאות וקבוצות imageהרצאות וקבוצות imageהרצאות וקבוצות image

הורות עם מודעות - סדנאות / קבוצות הורים:

סדנאות ההורות הן סדנאות לקבוצת הורים לילדים בגיל דומה. במפגשים דנים בסוגיות הקשורות בגידול הילדים, מקבלים משימות ממפגש למפגש ולומדים גם מניסיונם של אחרים.

המפגשים נערכים או בקליניקה או בבתי ההורים שבסדנא (בסבב).

כל סדנא כוללת סדרה של מפגשים שיתקיימו אחת לשבוע או שבועיים.

בכל מפגש נדונים נושאים שיועלו על ידי הקבוצה.

מפגש נמשך כשעה וחצי ויורכב מ- 3 חלקים: 

שיתוף - המשתתפים ישתפו את הקבוצה בהצלחות ובקשיים בהם נתקל במילוי המשימות שלקחו על עצמם ויקבלו משוב ותמיכה מהקבוצה ומהמנחה.

הרצאה/הדרכה ממוקדת בהתאם לגילאי הילדים ולנושאים שעולים.

שאלות ותשובות, כולל משחקי תפקיד וסימולציות.


הורות עם מודעות - הרצאות:


הורות זה המקצוע היחיד שבו קודם מקבלים תואר, ורק אחר כך מתחילים ללמוד. סדרת הרצאות בנושא הורות תיתן לכם תשובות. נושאים אפשריים להרצאות: 

 • "ילדים זה שמחה" - הרצאה המשלבת את עקרונות הספר "ילדים זה שמחה" - איך לגדל ילדים עם בריאות נפשית: איך לגדל ילדים עם ביטחון עצמי ודימוי עצמי חיובי? איך לגדל ילדים אחראים שכיף להיות אתם? איך לא לתת להצבת הגבולות לערער את הילד או את היחסים שבין ההורה והילד? בהרצאה נדונים ומודגמים העקרונות העיקריים של הספר המדברים בין השאר על כבוד הדדי ולעצמך, להתנהג כפי שאתה מצפה מהילד להתנהג וחשיבות ההישארות בשליטה על עצמך ועל המצב.

 • חוקים וגבולות בלי מלחמות: למה בכלל צריך חוקים וגבולות? איך קובעים אותם? איך משיגים שיתוף פעולה של הילד עם החוקים והגבולות ? איך לא להיכנס למאבקי כח- למשל, בנושאי שינה, קימה בבוקר, מריבות?... איך להכין את הילד לשינוי?

 • להיפרד בכיף: מהם השלבים בפרידה של הילד מאמא; מדוע הילד מתקשה בפרידה? מדוע ההורה מתקשה בפרידה? ומה אנחנו יכולים לעשות כדי ליצור פרידה קלה ונעימה? מהי חרדת נטישה ואיך מתמודדים עמה? ההרצאה מתאימה במיוחד לימי הורים של גנים. 

 • גמילה מהרגלים "רעים": אנחנו בעידן הדור המתמכר. יש צורך בגמילה מהרגלים רעים בכלל ומדברים ספציפים כמו טלויזיה, מחשב, וגם חיתולים, הנקה, מוצץ... בהרצאה יידונו נושאים כמו: האם לגמול או לחכות שזה ייקרה לבד? מתי לגמול? איך לגמול? איך להגיב בזמן הגמילה? מה לומר? מה לא לומר?

 • דימוי/ביטחון עצמי של ילדים: איזה ילד אנחנו רוצים לגדל? מה נחוץ לילד כדי לפתח דימוי עצמי חיובי? איך אפשר לעזור ביצירת דימוי כזה? איך לגדל ילד שמאמין שהוא מסוגל? איך לעודד ילד? איך לשוחח אתו? איך לפתח אצלו את האינטליגנציה הרגשית?

 • הטובים השניים? מריבות בין אחים. האם להתערב? מתי להתערב? איך להפסיק את זה? איך אפשר לא לפגוע באף אחד? איך הם ילמדו להסתדר ביניהם? איך לתת לכל אחד מה שנחוץ לו ולא מה שהשני מקבל?מ

 • מוכנות לכתה א': האם הילד מוכן? האם אתם מוכנים? איך לאפשר לילד מעבר קל ככל האפשר? איך לפתח עצמאות, הסתגלות ואחריות? אחריות לוקחים או מקבלים? למה לצפות? ההרצאה מתאימה במיוחד לימי הורים בגן חובה.הרצאות המיועדות לקהל הרחב וניתנות במגוון נושאים:

 • הקשר בין שיווק והורות- הרצאה על בסיס הספר "הורות עכשיו":

חברות למדו מזמן שלא מספיק לייצר רעיון מוצלח, צריך לדעת לשווקו נכון כדי לשכנע לקוחות לקנות אותו. הגיע הזמן שהורים יבינו שבעידן השיווק, הם יכולים וצריכים לשווק לילד שלהם את הרעיונות שלהם (כמו להתקלח, לעשות שיעורים, לבוא לביקור אצל סבתא וכו'). במאה העשרים ואחת, זו הורות עדכנית ומתקדמת, שרק מעצימה את הסמכות ההורית. איך עושים זאת? בהרצאה יחשפו המשתתפים לאופן בן הורים יכולים להשתמש באפקטיביות באסטרטגיות שיווקיות/מכירתיות שנועדו להניע לקוחות לקנות מוצר מסוים, כדי להניע ילדים "לקנות" רעיון/בקשה שלהם.

 • הדיכאון והפיתרון: איך נכנסים לדיכאון ואיך יוצאים ממנו.

 • משפחות מתבגרות:  איך לגדול בהצלחה. ההרצאה מיועדת להורים לבני נוער.

 • זוגיות ומערכות יחסים זיהוי המוקשים בשדה הזוגיות, והמנופים לזוגיות מוצלחת.

"ד"ר אלי שגיא הגיע אלינו למרכז החברתי של עמותת "אנוש" בקריית אונו, מרכז לנפגעי נפש בגילאים 30-60. הייתה הרצאה מרתקת ומעשירה מאוד. אלי דיבר אל החבר'ה בגובה העיניים, בסבלנות יתרה ודאג להתאים את תוכן ההרצאה לקהל. ממליצה בחום על ההרצאה של ד"ר אלי שגיא - למדנו ממנה המון.


שני מור, עמותת אנוש."