ד"ר אלי שגיא - פסיכותרפיה 
  טיפול פרטני, טיפול זוגי, הדרכת הורים.   052-3204949    077-3201500    רמת השרון 

 
  
עברית  |  English  |  


הרצאות וסדנאות


ההרצאות מיועדות לקהל הרחב וניתנות במגוון נושאים:
 
 • הקשר בין שיווק והורותהרצאה על בסיס הספר "הורות עכשיו":

  חברות למדו מזמן שלא מספיק לייצר רעיון מוצלח, צריך לדעת לשווקו נכון כדי לשכנע לקוחות לקנות אותו. הגיע הזמן שהורים יבינו שבעידן השיווק, הם יכולים וצריכים לשווק לילד שלהם את הרעיונות שלהם (כמו להתקלח, לעשות שיעורים, לבוא לביקור אצל סבתא וכו'). במאה העשרים ואחת, זו הורות עדכנית ומתקדמת, שרק מעצימה את הסמכות ההורית. איך עושים זאת? בהרצאה אני חושף כיצד הורים יכולים להשתמש באפקטיביות באסטרטגיות שיווקיות/מכירתיות שנועדו להניע לקוחות לקנות מוצר מסוים, כדי להניע ילדים "לקנות" רעיון/בקשה שלהם.
   

 • הדיכאון והפיתרוןאיך נכנסים לדיכאון  ואיך יוצאים ממנו.
   
 • משפחות מתבגרות: הורים לבני נוער - איך לגדול בהצלחה.
 • הורות עם מודעות: - סדרת הרצאות וסדנאות (ראה פירוט בהמשך).
           המלצות


הרצאות - הורות עם מודעות הורות עם מודעות - הרצאה חד פעמית או סדרה של הרצאות.

הורות זה המקצוע היחיד שבו קודם מקבלים תואר, ורק אחר כך מתחילים ללמוד.

לא פשוט להיות הורים. יש הרבה שאלות ולפעמים גם הרבה תשובות לאותה שאלה. אם המטרה שלכם היא לגדל ילד שיהיה מוכן לחיים, יש כמה כללים שכדאי לאמץ בדרך.

נושאים אפשריים להרצאות:

 
 
הרצאות - מריבות בין אחים "ילדים זה שמחה" - הרצאה המשלבת את עקרונות הספר "ילדים זה שמחה" - איך לגדל ילדים עם בריאות נפשית
איך לגדל ילדים עם ביטחון עצמי ודימוי עצמי חיובי? איך לגדל ילדים אחראים שכיף להיות אתם? איך לא לתת להצבת הגבולות לערער את הילד או את היחסים שבין ההורה והילד? בהרצאה נדונים ומודגמים העקרונות העיקריים של הספר המדברים בין השאר על כבוד הדדי ולעצמך, להתנהג כפי שאתה מצפה מהילד להתנהג וחשיבות ההישארות בשליטה על עצמך ועל המצב.
 
 
הרצאות - חוקים וגבולות חוקים וגבולות
למה בכלל צריך חוקים וגבולות? איך קובעים אותם? איך משיגים שיתוף פעולה של הילד עם החוקים והגבולות ? איך לא להיכנס למאבקי כח- למשל, בנושאי שינה, קימה בבוקר, מריבות?... איך להכין את הילד לשינוי?

 
הרצאות - פרידה פרידה
מהם השלבים בפרידה של הילד מאמא; מדוע הילד מתקשה בפרידה? מדוע ההורה מתקשה בפרידה? ומה אנחנו יכולים לעשות כדי ליצור פרידה קלה ונעימה? מהי חרדת נטישה ואיך מתמודדים עמה?

 
הרצאות - גמילה גמילה מהרגלים "רעים"
מהרגלים בכלל ומדברים ספציפים כמו טלויזיה, מחשב וכן חיתולים, הנקה, מוצץ... בהרצאה יידונו נושאים כמו: האם לגמול או לחכות שזה ייקרה לבד? מתי לגמול? איך לגמול? איך להגיב בזמן הגמילה? מה לומר? מה לא לומר?

 
הרצאות - דימוי וביטחון עצמי של ילדים דימוי/ביטחון עצמי של ילדים
איזה ילד אנחנו רוצים לגדל? מה נחוץ לילד כדי לפתח דימוי עצמי חיובי? איך אפשר לעזור ביצירת דימוי כזה? איך לגדל ילד שמאמין שהוא מסוגל? איך לעודד ילד? איך לשוחח אתו? איך לפתח אצלו את האינטליגנציה הרגשית?


הרצאות - דימוי וביטחון עצמי של ילדים פחדים של ילדים
ילדים פוחדים מהרבה דברים: מפלצות, חושך, בעלי חיים, גנבים, רופאים וכו'. ההורים לפעמים פוחדים מהפחד של הילד ואולי פוחדים שהפחד של הילד יגדיר את אישיותו ויפריע לצמיחתו. איך צריך להתמודד עם פחדים של ילדים? מה לעשות ומה לא לעשות כדי לעזור לילד להתגבר על הפחד?

 
הרצאות - מריבות בין אחים הטובים השניים? מריבות בין אחים
מריבות... האם להתערב? מתי להתערב? איך להפסיק את זה? איך אפשר לא לפגוע באף אחד? איך הם ילמדו להסתדר ביניהם? איך לתת לכל אחד מה שנחוץ לו ולא מה שהשני מקבל?

 
הרצאות - מוכנות לכיתה א' מוכנות לכתה א'
האם הילד מוכן? האם אתם מוכנים? איך לאפשר לילד מעבר קל ככל האפשר? איך לפתח עצמאות, הסתגלות ואחריות? אחריות לוקחים או מקבלים? למה לצפות?
לא פשוט להיות הורים. יש הרבה שאלות ולפעמים גם הרבה תשובות לאותה שאלה. אם המטרה שלכם היא לגדל ילד שיהיה מוכן לחיים, יש כמה כללים שכדאי לאמץ בדרך.
 

סדנאות - הורות עם מודעות הורות עם מודעות - סדנאות

סדנאות ההורות הן סדנאות לקבוצת הורים לילדים בגיל דומה. במפגשים דנים בסוגיות הקשורות בגידול הילדים, מקבלים משימות ממפגש למפגש ולומדים גם מניסיונם של אחרים.
המפגשים נערכים או בקליניקה או בבתי ההורים שבסדנא (בסבב).

כל סדנא כוללת סדרה של מפגשים שיתקיימו אחת לשבוע או שבועיים.

בכל מפגש יידונו נושאים שיועלו על ידי הקבוצה.

מפגש יימשך כשעה וחצי ויורכב מ- 3 חלקים:
 • שיתוף - המשתתפים ישתפו את הקבוצה בהצלחות ובקשיים בהם נתקל במילוי המשימות שלקחו על עצמם ויקבלו משוב ותמיכה מהקבוצה ומהמנחה
 • הרצאה/הדרכה ממוקדת בהתאם לגילאי הילדים ולנושאים שעולים
 • שאלות ותשובות, כולל משחקי תפקיד וסימולציות.


לבירורים נוספים ניתן להתקשר ל- 077-3201500 או 052-3204949

או לפנות לדוא"ל ely.saggie@gmail.com

 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים